Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 1811 komentarzy

Oko sieci

Molier - pragmatycznie w polityce i gospodarce

Moje komentarze

 • @night rat 15:36:54
  nie ma sensu zadawać prostych pytań; zaplątali się w wileopiętrowe kłamstwa. Ze zdumieniem się tutaj dowiaduję, że bycie w PZPR było narodowym, katolickim obowiązkiem. "Kpią, czy o drogę pytają"?
  Ostatnia Droga Bohdana Poręby
 • @Ghost Dog 20:13:26
  nie można nadążyć za tymi bohaterami z PZPR...
  ŚP. BOHDAN PORĘBA - NIE MA MSZY, NIE MA POGRZEBU
 • Bohdan Poręba
  wierny od poczatku do końca PZPR - jeden z nielicznych, który głosował przeciw jej rozwiązaniu.
  Ostatnia Droga Bohdana Poręby
 • @DUCATI 21:07:43
  mój tekst nie powstał z radości. Pokazuję, jak używa sie prawa, żeby społeczeństwo kiwac i wykorzystywać w majestacie prawa. Jak można wymagać szacunku do ustawodawcy?
  W ten sposób okazuje się pogardę ludziom.
  E-SĄD - koniec laby windykatorów?
 • głos rozsądku
  podoba mi się ten tekst. Bardzo poprawne argumenty. Powinniśmy jednak myśleć i wyciągać wnioski z przeszłości. Nie udało am się "ograć" UE, jak sobie naiwnie wmówiliśmy. Staliśmy się pariasem Europy i rynkiem zbytu. 2,5 mln najlepszych ludzi wyemigrowało za pracą. Ubożejemy i zmniejszamy się jako naród dzień po dniu. Czy takie były nasze marzenia? Tego chcieliśmy?.
  Dzisiaj identycznie dzieje się na Ukrainie, a my się podniecamy, ze oni walcza o demokrację i wolność. Dajmy im spokój, niech walczą. Już się zaangażowaliśmy w ich pomarańczową rewolucję. Niczego nas to nie nauczyło?
  Jarmark Euromajdan
 • @nonscolar 14:53:03
  dziękuję za komentarz; byłabym wdzięczna za wskazanie, gdzie w tym tekście wynalazł pan lekkie "pomieszanie z poplątaniem"
  Pozdrawiam
  E-SĄD - koniec laby windykatorów?
 • a Ambiwalentna Anomalia?
  chciałam tylko przypomnieć! To nasz Wielki Bloger. Cześć jego pamięci.
  Blogerzy którzy odeszli...
 • @topstopjuve 16:04:26
  bardzo merytoryczny głos...
  Może trochę więcej szczegółów? Jak chodzi o nie-gówniarzy w polityce to np. jest Oleksy, Miller, Kiszczak, czy Jaruzelski. Po co taki Wipler? Mamy swoich sprawdzonych i nie-gówniarzy.

  Uważam, ze Wipler jednak ma jakieś konkrety do zaproponowania. O ile nie okażą się czczymi hasłami politycznymi, to byłby to pierwszy polityk, który naprawdę odcina się od lewicy i lewactwa. Moze warto zaufać, bo lewica już nam niemiłosciwie rzadzi od 70 lat, a bagno coraz większe.
  Wipler nie obiecuje milion miejsc pracy i mieszkanie dla każdego; obiecuje dobry klimat dla gospodarki, a przede wszystkim dla przedsiębiorców. Damy sobie radę, jak się urzędnicy od nas chociaż trochę odczepią.
  Rzecz Popisowa
 • @Jerzy Wawro 13:05:25
  dyskusje na temat wykorzystania unijnych funduszy jako żywo przypominają mi programy PZPR na temat wykorzystywania środków publicznych.
  Czy to naprawdę jest niewidoczne, ze UE i wszystkie jej programy to "socjalizm z ludzką twarzą"?
  Czy 70 lat socjalizmu niczego nas nie nauczyło? Czy cały czas będziemy go ulepszać?
  Chyba już rozsądni ludzie zgodzili się, ze ten system jest niereformowalny. A tu od nowa keynesisci wprowadzają go tylnymi drzwiami. Teraz już nawet nie tylnymi.
  Może warto byłoby pomyśleć inaczej?
  Wiem, ze trudno wyizolować się z narzuconego globalnego socjalizmu (myślę o Europie i UE), ale trzeba chociażby spróbować, jak Węgry.
  Polityka klastrowa zgodna z ideą społecznej gospodarki rynkowej
 • @Setka Wódki
  ale dlaczego oni nagle ogłosili stan wyjatkowy w tej Nigerii? Przecież nasz premier dopiero co tam był i chyba by coś przyuważył, ze tam coś nie halo!
  A może im w ogóle doradził, ze to bardzo dobre panaceum na wszelkie kłopoty polityczno-gospodarcze? Sam by to w Polsce zastosował, bo stan wojenny był wprowadzony dla dobra społeczeństwa, znaczy robotniczych Polaków i świetnie się sprawdził (wprawdzie nie wiadomo komu, ale ludzie w Polsce tak twierdzą). Do tej pory ważni ludzie w Polsce chwalą generała za ten świetny ruch. Czyli i gospodarkę naprawić można i sławę niezbywalna do końca swych dni (a pewnie i dłużej) zachować.
  o rzeczach do rozmowy
 • @Jerzy Wawro
  zajrzyj na PW
  Keynes, ty pedale!
 • @Jerzy Wawro&Ultima Thule
  wydaje mi się, że nic nie pomoże wzajemne przerzucanie się różnymi racjami.
  Keynes oraz Friedman to są trochę różne odmiany tego samego, czyli daleko posuniętego interwencjonizmu państwowego.
  Jeśli w dyskusji p. Wawro chwali interwencjonizm państwa, a gani RPP, to przecież nie ma żadnego odniesienia w tej dyskusji. Zupełnie jak za komunizmu - nie ma papieru toaletowego, bo spekulanci wykupili.
  Teorie Keynesa już dawno zostały obalone (20 lat temu) i udowodniono, ze Keynes się myli w swoich teoriach (szkoła austriacka), ale żaden rząd nie zdecyduje sie na odrzucenie tych teorii, bo z nich zyje (regulacje państwowe to potężna władza). To jest istota rządów. Keynes jest ich głównym oparciem, jak marksizm przez 70 lat w demoludach. Czy reprezentacyjni ekonomisci Marksa odrzucili oficjalnie te chore teorie? Nie. Tylko bodaj jeden się przyznal, że popełnili błąd.
  Interwencjonizm państwowy, to główna przyczyna inflacji, a keynesiści usiłują udowodnić, ze jak jest duża inflacja to dobrze dla bezrobocia, bo spada, albo się nie pogłębia. Nie ma na to żadnych dowodów, są wręcz przeciwne. Dlaczego żadne państwo nie rozważy na poważnie powrotu do standardu złota? Bo musieliby przestać drukować pieniądze i odczepić się od gospodarki. Keynes jest sztandarowym przedstawicielem nauki, który jest ukochany przez jeszcze!potęgi swiatowe(USA) i nikt z możnych tego świata nie ma żadnego interesu, żeby połozyć tamę tym kłamstwom keynesizmu. Jedynie te kraje, które dopadł kryzys gospodarczo-polityczny np. Chile były w stanie odciąć się od Keynesa.
  Ze straszliwie biednego kraju, Chile stały się czołówką gospodarcza tego regionu.
  Keynes, ty pedale!
 • @Molier 09:37:27
  i jeszcze trzeba dodać, ze kobiety także maja określoną rolę wyznaczoną przez Stwórcę.
  Los kobiety zależy także od mężczyzny, jakiego spotka
 • @Mind Service
  dziękuję za ten prawdziwy tekst.
  Jest to oczywiście wzorzec, ale jak każdy wzorzec spełnia rolę busoli.
  Natrafić na taka druga połowę jest prawdziwą łaską. Ale życie w parze doskonali nas. Gdybyśmy od razu trafili na taki ideał nie moglibyśmy wspólnie dążyć do doskonałości (chociaż, czemu nie?). Ale uwzględniając życie i wszelkie w nim niedoskonałości, tekst może posłużyć za drogowskaz. Jest prawdziwy i dobry, jak wszystko, co od Stwórcy pochodzi.
  Los kobiety zależy także od mężczyzny, jakiego spotka
 • @ewinia
  Ewa, brawo!
  Trzymajcie się. Dziękuję za postawę.
  10.05.2013 LAS SMOLEŃSKI - "DO OSTATNIEGO BLOGERA"
 • @Jerzy Wawro 16:35:34
  w ustawie zaleca się prowadzić księgę przychodów i rozchodów, aby się w rachunkach nie pogubić. Nie jest to wszak obowiązek. Jeśli jesteś "klein Unternehmer" - male przedsiębiorstwo do 17,5 tys ojro obrotu w pierwszym roku działalności i do 50 tys w drugim (forma działająca przez dwa lata), nie vatnik rozlicza się jak ten z Kanady raz do roku. Vatnicy rozliczają sie albo raz na kwartał, albo składają co miesięczną deklarację w zależności od obrotu (do 22 tys kwartalnie).
  Bawarski dobrobyt z miłości do przedsiębiorcy
 • @Brat Żorża 16:50:10
  wiedza ekonomiczna, czy tam gospodarcza nie jest w naszym kraju porażająca.
  Może dlatego społeczeństwo głosuje na takich tytanów intelektu, jak Rostowski, czy Bielecki Jan Krzysztof.
  MOLIER ZAPRASZA DO KONKURSU DLA BLOGERÓW I KOMENTATORÓW
 • @mnich zarazy 07:34:56
  ja też mam problem z astmą.

  Konstancin pomaga? Bo np. wziewny Sereventide mój stan pogorszył.
  Może Konstancin dałby radę...
  O dwóch rozrzutnych, dwóch oszczędnych i jednym walecznym
 • @Naczelny 12:48:27
  no, jeśli to takie proste opublikować coś na wgospodarce.pl, to do dzieła!
  MOLIER ZAPRASZA DO KONKURSU DLA BLOGERÓW I KOMENTATORÓW
 • @Ultima Thule 09:08:00
  jest to najlepsze zobrazowanie płacy minimalnej jakie znam!
  Po prostu powinno przemówić do wszystkich, a jeśli nie, to ja już nie wiem co przemówi.
  Pewnie pojawią się głosy, ze Twój przykład to walka ożycie, a płaca minimalna to nie itp. ...
  Ale ten przykład doskonale pokazuje mechanizmy i ludzkie motywacje.
  O płacy minimalnej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY