Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 1811 komentarzy

Oko sieci

Molier - pragmatycznie w polityce i gospodarce

Polski Gandhi potrzebny od zaraz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

zainspirował mnie bloger LombardZłudzeń wywodami o dobrym obywatelstwie.

 Społeczeństwo wielokrotnie oszukiwane, zmanipulowane, traktowane od zawsze przedmiotowo wycofuje się z życia społecznego.

Ludzie nie chcą już żadnej aktywności, bo i po co? Znowu dać się oszukać cwaniakom, wydrwigroszom, manipulatorom, o agentach w tym szacownym gronie nie wspominając.

Sferę aktywnosci obywatelskiej zawłaszczyli "uszczęśliwiacze ludzkosci" geje, lesbijki, feministki, zieloni.

Daje nam to namiastkę światowości i demokracji. Widzicie, jak to u nas demokratycznie, jacy jesteśmy europejscy, obywatelscy, walczący o prawa tzw. wykluczonych. Nawet ministra od tego mamy!

Tych wykluczonych w Polsce to jest dobre 3/4 społeczeństwa! To ministerstwo okazuje się w Polsce najbardziej potrzebne i z największymi możliwosciami rozwoju. A ileż nowych miejsc pracy powstanie! A mówi się, ze państwo nie dostarcza nowych miejsc pracy. 

Żeby nie było to tak żałosne, to może i byłoby śmieszne, ale niestety. Groteska trwa.

A my na to przyzwalamy, żeby państwo drwiło z nas w głos, obywateli!

A nam już jest wszystko jedno, co państwo sobie robi i wymyśla!

To nie jest już nasze państwo - jest to coraz powszechniejsze myślenie.

Jedynie polski Gandhi może przywrócić ludziom poczucie godności i wiary w siebie.

Bo w jaki inny sposób można ocknąć się z marazmu i niemocy?

KOMENTARZE

 • Witam Molier
  "Ludzie nie chcą już żadnej aktywności, bo i po co? Znowu dać się oszukać cwaniakom, wydrwigroszom, manipulatorom, o agentach w tym szacownym gronie nie wspominając."
  I racja, i prawda, i podpisuje się pod tym! pod tym jako główną przyczyną niezadowolenia. Ci co mogą idą na rentę, ci co już maja dość likwidują firmy ( bo przecież ten cały europejski "biznes" wcale nie dla nich był budowany,; nikt nie wie co będzie jutro- da się tak żyć bez przyszłości czy wiary w przyszłość?- nie bardzo. Wszyscy piszą o koniecznej rewolucji... Tak jest konieczna ale jeśli ma się skończyć jak poprzednie to to będzie ostatnia rewolucja! :) X tysięcy lat ludzie nie wymyślili skutecznej metody na oszustów. Być może przyczyną był brak informacji.
  Pozdrawiam
  PS- a sposób na wielkie zbiorowe NIE może być skuteczny pod warunkiem, że będziemy konsekwentni, a ten Ghandi będzie sprawdzony do siódmego pokolenia wstecz! ;) i nie okaże się potem... no właśnie.
 • :) głowa do góry
  http://youtu.be/EDdedgGSfQs
 • raczej
  Adam Weishaupt albo Majmonides.
 • @Anderson
  tak właśnie odbieram nastroje w społeczeństwie.
  Jestem zwykłym obywatelem i naprawdę chcę żyć w Polsce, być Polką i bezradność w kwestii zrobienia czegoś dobrego dla Polski mnie dobija.
  Okazało się, że ciężka praca dla tzw. dobra wspólnego to jest zwykłe wykorzystywanie, by innym żyło się lepiej. No, ale nie nam!
 • @Pogromca Elit
  dziękuję za inspirujący utwór.
  Zapomniałam o NADZIEI
 • @Subaru
  myślę, ze nie. Potrzebne są wartości duchowe wsparte uświadomieniem własnej siły i sprawczości.
 • @Molier
  Nie ma za co, jest ciężko. Kryzys finansowy swoją drogą, ale teraz przechodzimy przez kryzys duchowy. To jest jeszcze gorsze. Aż się boję efektów ubocznych. Musimy się wspierać.
 • @autor - Ghandi de facto odpowiedzialny za śmierć setek tysięcy ludzi
  Zapewne oglądałes film o Ghandim.
  Gdzieś pod koniec jest scena, gdzie Ghandi negocjuje z Anglikami. Domaga się utworzenia Indii i oddzielenia od Pakistanu.
  Anglicy pytają go, czy zdaje sobie sprawę z eksodusu Hindusów z Pakistanu i muzułmanów z Indiii oraz ogromnej ilości ofiar.
  Ale Ghandi ma swój polityczny cel, nie mysli o ofiarach.
  Po utworzeniu Indii ma miejsce dokładnie to, o czy mówili Anglicy. Ghandi porażony ilością ofiar wycofuje się z życia publicznego.

  Czy na pewno o to Ci chodzi?
 • @berecik
  dla mnie to głosować możecie na samego hitlera. To nic nie zmieni.
 • Gandhi , a nie Ghandi!
  Gandhi , a nie Ghandi!
 • @berecik
  Podstawowy problem to "uszczęśliwiacze bliźnich". Mają swoje pomysły na uszczęśliwienie a jak potem od tego robi się kaszana to się chowają albo udają że "nie wiedzieli, że tak się skończy".
 • @Pogromca Elit
  I ja dziękuję za inspirację. To takie proste! :)
 • @Anderson - To jeszcze prostsze.
  Otóż zanim zaczniemy gandhiować, to ja przypomnę (wybacz wątek autobiograficzny) jak otóż swego czasu byłam w podstawówce sekowana za... milczenie. Milczenie me otóż "rozbijało jedność klasową". No to na początek - pomilczmy rozbijacko;). Bo różni się kotłują, krzyczą (a nic z tego nie wynika), albo wręcz mają wizje (by nie powiedzieć "zwidy"). Samuraj zaś medytuje ostrząc nóż:).
 • @paws
  dziękuję:) Tu nawet Wikipedia nie jest zgodna w pisowni...
 • @berecik
  Orban też. Ale najpierw duch nadziei i entuzjazmu jest potrzebny.
  Technokracja w dobrym tego słowa znaczeniu później.
 • @bez kropki
  Cudne "przekucie" wizji na zwidy! Super!
 • Nie potrzebujemy wodza, ale ruchu autonomicznych ruchów i mamy patrona Jana Pawła II
  Zarządzanie demokracją bezpośrednią, uchwały przez internet, zarządy tylko jako wykonawcy. Inaczej ubolki będą działać swobodnie jak zawsze obstawienie swoimi.

  Jaka była Solidarność od 14 grudnia 1981? Kogo "przypadkowo" nie aresztowano, nie internowano? To byli sami zacni ludzie? Wtedy powstała III RP, kreowano przyszłych udeków itd Tworzono im legendy, być może niektóre areszty były po prostu wczasami, SZKOLENIAMI, urabianiem agentury która teraz nami rządzi.

  Czy to nie borsuk wymyślił strajk w 1980? Taki chojrak... zapalić świat, ale przecież to nie on naprawdę. Nawet powstanie WZZ też wydaje mi się czymś niebywałym, wcześniej KOR. Same ustawki, dziwy, gry.

  Ruch konfederacyjny jest nam potrzebny, pierwsza konfederacja to społeczność NE. Zorganizujmy się, chcę być w grupie kaczystów-pisowców, to na pewno. Może też i w innych jako sympatyk, obserwator itd

  Nie jest możliwe stowarzyszenie z jasnym programem w punktach, w ten sposób nie dogadamy się. Do "partii Opary" nie będzie wielu chętnych spoza TYCH którzy mieli w tym być jeszcze przed założeniem NE... i nie czarujmy się. Jest takie grono, niebawem się okaże co i jak, to potwierdzi taką hipotezę.

  Natomiast jest głód ruchu, głód organizacji. Takie NSZ NE, siły zbrojne słowem, blogiem, uczynkiem też, ale bez broni. Myśl jest bronią.
 • @Marek Kajdas
  "po owocach ich poznacie" - faktycznie wszystko już jest jasne.
  Natomiast idea bez wodza, chociaż bardzo nęcąca wydaje mi sie dość utopijna.
  Nauki JPII trzeba jeszcze wdrożyć i zastosować w życiu społecznym, co wymaga kanclerskich łbów. To sa zasady proste, ale niełatwe.
 • @Molier
  Uhuhuhu!! Miło mi!! =)

  Aczkolwiek nie zgodzę się z tym, że prawa osób nieheteroseksualnych to "uszczęśliwianie ludzkości", czyli tzw. błahostka (przez dobre "h"??). Ale to nic. Nie musimy się zgadzać we wszystkim bo nudą wiałoby wszem.

  Dodatkowo, zapraszam d lektury nowego mojego posta, może też Cię zainspiruje!! =)
 • @LombardZłudzeń
  pilnie śledzę Twe młodzieńcze zainteresowania oraz różne Twe opinie:)
  Dziękuję za odwiedziny.
 • @AnnaZofia
  Pani AnnoZofio
  Czy chciałaby Pani się do nas przyłączyć?
  Zapraszam tutaj: http://www.demokracjabezposrednia.pl/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY