Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 1811 komentarzy

Oko sieci

Molier - pragmatycznie w polityce i gospodarce

LUDZIE, WYTŁUMACZCIE MI!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czy ktoś może mi udzielić prostej i jasnej odpowiedzi na pytania poniżej w świetle

afery wiceministra skarbu Jana Burego?

1. Na czym polegał interes życia wiceministra skarbu Jana Burego?

2. Po co kupuje się udziały w niedziałającej spółce z o.o.?

3. Na czym polegał sukces CBA oraz rządu Donalda Tuska?

 


Jak informuje PAP, CBA sprawdzało, czy Bury nie złamał ustawy antykorupcyjnej, której przepisy zakazują sekretarzom stanu posiadania więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach.

W przysłanym wcześniej PAP oświadczeniu Bury napisał, że 3 stycznia 2011 r. kupił za 600 zł udziały „w niedziałającej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (w 2010 r. spółka nie miała żadnych przychodów), która nie dysponuje żadnym majątkiem". Podkreślił w nim, że "kiedy zdał sobie sprawę z niefortunnej sytuacji, że wszedł w kolizję z zapisem art. 4 ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej, natychmiast sprzedał udziały w tej spółce”.

 

Wiceminister skarbu Jan Bury (PSL), któremu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej, został ukarany naganą.

KOMENTARZE

 • Witam
  nie jestem specjalistą w dziedzinie finansów
  może jest to tzw zasada kota i psa czyli jak podnieść wartość czegoś?
  ja mam kota, a Ty masz psa, zauważ, że nie piszę, że to Ty masz kota, bo byłoby to co najmniej dwuznaczne:-P
  idźmy dalej
  ja kupuję Twojego psa za powiedzmy milion złotych ( a co? mam taki kaprys), sprzedając jednocześnie Tobie swojego kota, też za milion złotych
  w ten sposób, Ty masz kota wartego milion, a ja psa też wartego milion
  dobre??
 • @gallux
  właśnie nie mam pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi?
  Narażanie autorytetu wiceministra skarbu, żeby podnieść wartość spółki o 600 zł?
  Ale może w papierach firmy sa udziałowcy i wtedy akcjonariusz z takim nazwiskiem gwarantuje rentowność i wiarygodność firmy?
 • To wojenka podjazdowa
  PSL ma wiszący nad sobą miecz w postaci 18 mln długu za kampanię z 2001 roku, trzeba dyscyplinować koalicjanta :))

  "Być może pan minister Bury sam wyciągnie właściwy wniosek po tej informacji, jaką on także przecież otrzyma - powiedział premier Tusk"

  Trzeba coś przepchnąć, trzeba coś zlecić swoim to trzeba mieć Burego albo i nie jest juz Bury potrzebny...
 • pralnia ?
  Takie dziwne spółki są często pralniami brudnych pieniędzy. Nie muszą generować żadnych zysków, nie muszą mieć przychodów bo nie o to w istnieniu takich spółek chodzi. Całkiem spokojnie mogą przynosić same straty - ważny jest przepływ pieniądza. Może Pan Bury zainwestował w niewłaściwą pralnię, i niechcący wszedł w paradę komuś silniejszemu ?
 • @Piotr Marzec
  no tak:-)
  to lodziarze są od prania, a PSL ma robić za słupa
 • @Molier
  Molier! My mamy Tobie wytłumaczyć? Takich rzeczy od lat nie mogą sobie wytłumaczyć najtęższe głowy polskiej prokuratury! Serdecznie polecam-jako lekturę podstawową-archiwalne i aktualne teksty S. Balceraca o ITI. To taki background dla próby zrozumienia czegokolwiek, w materii "europejskiej i światowej" ekonomii (politycznej?). ;-)
  Pozdrawiam.
 • @orlandofurioso
  z wyjaśnień wiceministra Jana Burego wynika, że się zagapił i kupił, a nie zauważył, ze jest to w kolizji z prawem. Jak się tropnął, to odsprzedał!.
  Nie ma sprawy! Proste?
 • @Molier
  Tyle, to nawet ja wiem. Czyżbyś nie wyczuła intencji komentarza? Nie wierzę. ;-)
  Pozdrawiam.
 • @orlandofurioso
  też chciałam błysnąć ironią i dowcipem:)
 • @Molier
  Ty się lepiej zastanów, po co kupować udziały nie w niedziałającej a w nieistniejącej spółce "Nowy Ekran S.A.", a jak już wymyślisz, to napisz o tym notkę.

  Podpowiedź: kupuje się by MIEĆ. Albo BYĆ. Wybierz coś z tego jak nic innego nie wymyślisz.
 • Molier
  to zależy kiedy przestała istnieć spółka- czy była na krawędzi czy nie itepe...
  żeby uwiarygodnić spółkę?; żeby przeprać podkoszulki ?; a w świetle tej konkretnej afery to niewiele Ci pomogę, niestety. Ale uważam, że afera jak każda inna, rządzi się tymi samymi prawami ... zysku. Jak zyskać na nieistniejących daktylach? Pytanie: kto wie, że daktyle nie istnieją i kiedy się zorientuje, że nie istniały nigdy. Czas to podobno pieniądz- może tym tropem ;)
  Pozdrawiam
  PS. Może to wstawić na młody Ekranik jako zagadkę...
 • @Anderson
  Na razie największą (dla mnie) zagadką jest jaki udział w wytropieniu tego skandalu miała Julia Pitera. Co by tu nie mówić, to jednak 600zł to są poważne pieniądze i jakby kupić za to dorszy, to można się obeżreć wprost nieludzko.
 • @Anderson
  to chyba młodzież mocno by zdemoralizowało...
 • @Mr.White
  i znowu zagadka! W jakiej nieistniejącej spółce "Nowy Ekran S.A."

  Mr. White! Może zamiast zagadkowy stałbyś się raczej tajemniczy?
 • Molierze!!
  Czemuż Tyś taka krzykliwa?? Już trzeci post o tytule wykrzykniętym. Opanuj się. Napisz coś o kwiatach!! Podobno wiele ich masz na tarasie i pieczołowicie się nimi opiekujesz. Prawda to??
 • @Molier
  Po co błyskać, i tak jest Ci do twarzy! Ale i tak mnie zrobiłaś tą odpowiedzią! Dobrej nocy!
 • @Molier
  Jak ja mogę być tajemniczy, skoro jest powszechnie wiadomo, że wydawcą NE jest "OK-KO", która jest "Sp. z o.o." a nie "S.A". Nie są też tajemnicą wpisy w KRS, gdzie można znaleźć nawet zarejestrowanych monarchistów, ale o żadnym "Nowym Ekranie" nic tam nie ma.
 • @ALL Rozwiązanie zagadki
  Salon24 jest o wiele lepiej poinformowany od nE.
  Ta informacja jest od blogera z s24 arturw.
  W swietle tej notatki wiceminister Jan Bury podejmuje wcale mądre decyzje:

  pół roku temu wiceminister Bury stał się współwłaścicielem prywatnej spółki. Udziały sprzedał po wszczęciu kontroli CBA. Spółka, której Bury był współwłaścicielem, miała w Rzeszowie Res-Hotel. Profil jej działalności jest szeroki: od druku gazet, wydawania książek przez zbieranie odpadów niebezpiecznych po działalność w zakresie telekomunikacji satelitarnej. Gdy wiceminister kupił w niej udziały, do rejestru działalności wpisano też handel energią. Bury w Ministerstwie Skarbu odpowiada właśnie za spółki Skarbu Państwa z branży energetycznej.
 • @Mr.White
  ja sobie myślę w ten oto naiwny sposób, ze nazwa Nowy Ekran jest nazwą marketingową, a nazwa firmy to właśnie OK-KO. Póki co, jest sp. z o.o, a jak
  będzie miała zatwierdzony prospekt emisyjny, to stanie się S.A.
 • @Molier
  > ...pół roku temu wiceminister Bury stał się współwłaścicielem

  Oj, Molier, Molier. To takie rzeczy Ty musisz czytać na salonie? Przecież to oczywiste było od początku.

  Mnie dużo bardziej interesuje, skąd ten Bury zwędził 600zł na zakup akcji, bo równie oczywistym jest, że ludzie jego pokroju kierują się zawsze zasadami biznesowymi, które mówią, że najważniejsze jest cięcie kosztów. Tak więc jeden z drugim nie kupi sobie telefonu na kartę za 40zł by obgadać ten przekręt na parę setek milionów, tylko dzwoni ze służbowego telefonu, bo tak jest taniej. Niech więc mi nikt nie mówi, że on swoje 600zł wyłożył, bo pęknę ze śmiechu.
 • @Mr.White
  jak wiesz, Mr.White, a może nie wiesz, jestem osobą prostolinijną i niestety średnio rozgarniętą, bo takich rzeczy nie wiedziałam i dlatego zapytałam zagadkowo;
  A Ty, jak wiedziałeś powinieneś mi to wyjaśnić, czyli odgadnąć, a wtedy nie musiałabym latać po portalach, żeby zasięgnąć języka.

  A może wiesz też coś o powiązaniach wiceministra Burego ze spółką ELKO Trading? Ta spólka powstała pod koniec 2010r i przejęła na wyłaczność handel energią i paliwami z Elektrowni Kozienice!!!??? Podobno to Zarząd Kozienice powołała sobie tę spółkę. Nie dziwi więc że Bury też chciał pohandlować energią.
  Ale to pewnie nikczemne plotki, bo to niemożliwe, ze wiceminister takie rzeczy!
  Przecież to na naszych oczach tworzyłaby się kolejna mafia paliwowa!
 • @Molier
  Ja Ci to zaraz objaśnię tak, że zapamiętasz i jak trafisz na kolejny przypadek, to natychmiast go rozpoznasz.

  Zacznę jednak od tego, że tłumaczenie będzie w języku, jakiego ja bym nigdy przy kobiecie nie użył, więc musiałem wcześniej poszukać odpowiedniego cytatu i oto co znalazłem.

  W Przygodach Szwejka niejaki Szymek z Budzięjowic rzekł: "Nachalne są te kurwy i zuchwałe."

  Krótko i na temat. Tak więc gdy kiedyś znów trafisz na wzmiankę o interesach na poziomie ministra, vice czy choćby sekretarza, to jak sobie przypomnisz tego Szymka, to reszta już będzie jasna.


  PS Nie mów mojej mamie jaki mam talent pedagogiczny, bo mi za ten przykład głowę urwie!
 • @Mr.White
  zatkało mnie...ze śmiechu i wrażenia.

  Mianuję Cię Mistrzem Ciętej Riposty oraz Mistrzem Krótkiej Formy.
  Możesz używać obu naraz lub zamiennie we wszystkich swoich materiałach pisanych oraz mówionych.
 • @Molier
  Mistrz mistrzem, chylę czoła, ale tam się zaczyna kolejna historia, oto proszę:

  "pół roku temu wiceminister Bury stał się współwłaścicielem prywatnej spółki. Udziały sprzedał po wszczęciu kontroli CBA. Spółka, której Bury był współwłaścicielem, miała w Rzeszowie Res-Hotel. Profil jej działalności jest szeroki: od druku gazet, wydawania książek przez zbieranie odpadów niebezpiecznych po działalność w zakresie telekomunikacji satelitarnej"

  a "wiadomo", że mniej niż pół roku temu miano zutylizować właśnie w Rzeszowie nazwijmy to "odpady niebezpieczne"... Co się z nimi stało chyba nikt nie wie- nie natknąłem się na relację świadków ani nawet na jakieś domniemania w tej sprawie-... Ktoś wie co stało się tak "naprawdę" z "niebezpiecznymi odpadami" ?

  Pozdrawiam
 • @Anderson
  coraz ciekawiej wokół wiceministra Burego.
  Śledztwo blogerskie może wyjaśni co, nieco....
 • Ekonomia
  Jeśli ktoś chce założyć spółkę z o. o. musi ponieść spore koszty i spełnić wiele wymogów, nalatać się po prawnikach, sądach i urzędach a później jeszcze swoje odczekać. O wiele taniej wychodzi kupić nie działającą spółkę i mieć sprawę z głowy. Problem znaleźć taką spółkę ale jak się za takie grosze jak 600 zł. trafi to grzech nie wziąć.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY