Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 1811 komentarzy

Oko sieci

Molier - pragmatycznie w polityce i gospodarce

E-SĄD sądzi błyskawicznie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ale czy ilość idzie w parze z jakością? Ale czy jakość jest tutaj ważna?

 

E-Sąd sądzi błyskawicznie,
 
ale czy ilość idzie w parze z jakością?
 
Ale czy jakość tutaj jest ważna? Ważne, żeby było szybko (jest -pozew składa sie  przez Internet) i bezproblemowo.
Bezproblemowo, ale oczywiście dla tych, którzy pozwy składają.
Świetnie to idzie firmom windykacyjnym. 
Odnoszę nieodparte wrażenie, ze dla nich ten sąd powstał. 
Żeby było szybko, sprawnie i jak najmniej działań np. ustalenie adresu pozwanego.
Tu można podać byle jaki, ale najlepiej taki, pod którym pozwany nie mieszka od lat, albo nigdy nie mieszkał.
Liczy się, że listonasz napisze, że nie zastał adresata (tak listonosze piszą, jak z różnych przyczyn nie mogą doręczyć poleconej przesyłki). 
I to w zupełnosci wystarczy sądowi, żeby uznać prawidłowe doręczenie. A potem to już nakaz płatniczy, tytuł egzekucyjny i komornik, który o dziwo! trafia pod właściwy adres dłużnika. I na tym sprawa się kończy. Szybko, elegancko i bez tzw. nerw.
Uczestników tych eleganckich działań nie obchodzi żadne prawo (np. że pozew jest nieważny, jak jest źle wskazany adres pozwanego). Nikt sobie nie zaprząta głowy takimi drobnostkami i nie traci czasu na takie głupstwa. Jak pozwany nie wie, że ma sprawę, to nie wniesie sprzeciwu od nakazu (najczęściej firmy windykacyjne skupuja przeterminowane wierzytelności). A jak nie wniesie sprzeciwu, to nakaz jest ważny (sąd z urzędu nie stwierdza przedawnienia roszczeń - szczęśliwie ten przepis został zdjęty z obowiązkow sądu).
Ot, co znaczy lobbing i sprawność ustawodawcza naszego parlamentu. Jak zadziałają właściwe siły, to migiem powstaje ustawa i migiem wprowadzana jest w życie.
Poza tym windykacja w naszym kraju to najprężniejszy segment naszej gospodarki. A wiadomo, jak się coś rozwija prężnie, to nic nie jest tego w stanie zatrzymać.
Nawet kryzys, a wręcz przeciwnie - kryzys winduje prężne firmy windykacyjne na parkiet. To kryzys pozwala osiągać fantastyczne wyniki firmom windkacyjnym. E-sąd nie może pozostać w tyle za tym fantastycznym rozwojem. Tylko patrzeć jak E-sąd znajdzie się w czołówce najbardziej innowacyjnej struktury administracyjnej Polski.
Już jest w czołówce pod względem ilości rozpatrywanych spraw. W pierszym roku działalnosci było to 690,0 ty., w następnym 2011r 1865,0 tys., do września 2012r. 1 500,0tys, czyli łacznie od postania E-Sądu przeszło 4 mln spraw.
To po prostu zawrót głowy! I tylko patrzeć, jak inne sądy pozazdroszczą i procedury E-Sądu zostaną  powszechnie wdrożone w sądownictwie. I nic już nie zatrzyma tego postępu, bo postępu nie da się zatrzymać!
 
 

KOMENTARZE

 • Tu nie chodzi o jakość sądzenia
  ale o skuteczność.
  E-sądy są kolejnym elementem dodanym usankcjonowanego prawem bezprawia.
  Łatwość ściągnięcia "należności" nie równa się możliwości odzyskania nieuczciwie ściągniętych należności przez poszkodowanego przez prawniczego oszusta.
  A więc mamy do czynienia z kolejną nierównością praw w tej fasadowej demokracji.

  Pozdrawiam.
 • @
  Założeniem utworzenia e-sądu miało być odciążenie wydziałów Sądów Rejonowych, założenia w Polsce są zawsze trafne tylko wychodzi jak zwykle. A jeszcze są przymiarki do e-sądu dla banków.

  "Ile w związku z EPU, ubyło spraw z wydziałów cywilnych ? Bo, że wygenerowano dodatkowo 4 mln. spraw, to pewne. Ale ile ubyło ? "..."cała obrona e-sądu opiera się na założeniu, ze e-sąd przejął część wpływu tzw. zwykłych sadów. Tak nie jest
  . Statystyka wskazuje, że powstanie e-sadu w żaden sposób nie nie zmniejszyło wpływu do zwykłych sadów."..."E-sąd opłaca się tylko wtedy gdy robimy masówkę i warto wtedy podać nieaktualny adres pozwanego - niewielu ludzi zdecyduje sie walczyć o te kilka złotych kiedy komornik juz im wejdzie na konto."..."Nie jest istotne w ilu sprawach e-sąd uznał doręczenia nakazu za nie skuteczne , ale w ilu uznał doręczenie zastępcze (przez awizo) za prawidłowe mimo, że pozwany dawno pod tym adresem nie mieszkał. To da man obraz rozmiaru nadużyć popełnianych za pomocą tego sukcesu ministerstwa."
 • @Schoppenka 18:14:19
  Firmy Windykacyjne za podstawę swojego działania wykorzystują fakt powszechnej nieświadomości prawnej Polaków. Interes społeczny, dobro Kraju czy sprawiedliwość nie są absolutnie wartościami, którymi się kierują FW - wręcz przeciwnie: inter
  es własny, własne „prawa” i sposoby działania określają ich pozycję moralną. Nikt ich nie przymuszał do reprezentowania czy kupowania czegokolwiek. Wobec FW nie ma negocjacji i nie należy w żadnym wypadku ich prowadzić. Należy uważać, by w porywie emocji nie podjąć prób odpowiedzi na korespondencję nadchodzącą z FW. Pisma (np. tzw. „Wezwania do zapłaty”) do nas kierowane przez FW nie mają żadnego znaczenia finansowego! Wszelkie nasze obawy, że wyrządzamy komukolwiek krzywdę są produktem naszego źle rozumianego poczucia uczciwości lub manipulacją ze strony FW. Nie zawieraliśmy z nimi żadnych umów, nie pożyczaliśmy od nich pieniędzy lub innych dóbr i z punktu widzenia moralnego nie są one naszymi wierzycielami.
 • @Schoppenka 18:15:09
  dzięki za te informacje. Dzięki takim autorom jak Schoppenka :)) Nowy Ekran jest dość chyba już wyedukowany w tej sprawie, ale nigdy dość informacji. Trzeba dać odpór tym fasadowym instytucjom prawa.
  W następnym poście napiszę, co robić jak już e-są osądzi cię błyskawicznie.
 • @AdNovum 15:16:21
  masz rację; jest to zdecydowanie fasadowa instytucja w naszym "demokratycznym" państwie.
  Dzięki e-sądom zarobią zarówno windykatorzy, jak i komornicy. I o to chodzi. A że nie to nic wspólnego z prawe, to już zupełnie co innego. A poza tym kogo to obchodzi? Nawet często pokrzywdzeni dla świętego spokoju płacą, bo kto ma czas użerać się o 300, czy 400 zł (często jeszcze mniej).
  Często też nie wiedzą, że nie muszą płacić. Że ewidentnie ktoś ich "robi w konia".
 • @night rat 18:23:18
  o co to to nie! Nasza reprezentacja, czyli posłowie w tzw. sejmie nie po to są, żeby urzędnikom utrudniać życie. Oni są zupełnie, ale to zupełnie całkiem po co innego. Zgadnij po co?
 • ,,Brakujący, obiecany artykuł''?
  Autorowi/ autorom bez wątpienia to umknęło.. lub pod wpływem (wiadomo kogo) zrezygnował z umieszczenia bardzo ważnego (z pewnością nie tylko dla minie) obiecanego artykułu:
  W kolejnych częściach przedstawimy wam, w jaki sposób ratować swój majątek – na przykład mieszkanie o wartości kilkuset tysięcy złotych, które komornik chce zlicytować, aby spłacić dług nie przekraczający kilku tysięcy złotych.
 • autor
  E-sąd miał odciążyć Sądy Rejonowe, a tymczasem SR zaczynają polkę od nowa. Przysyłają dłużnikowi po raz drugi pozew wierzyciela na druku i żądają odpowiedzi też na druku. Wzywają jeszcze do zgłoszenia obydwie strony wszystkich wniosków , dowodów i trwa przesyłanie odpowiedzi jednych do drugich. Złożenie sprzeciwu ma się nijak do tego wszystkiego, bo dowody wierzyciel może produkować bez końca.
  Mam na myśli zwłaszcza Firmy Windykacyjne, które nabyły wierzytelność i jedynym dowodem jest cesja oraz wyciąg z ksiąg rachunkowych. Nagle znajduje się kopia umowy z bankiem, potem wypowiedzenie umowy...itd. Przestał funkcjonować przepis dotyczący spóźnionych dowodów? Postawa wielu sędziów prowadzacych takie sprawy wskazuje na ich nieprzygotowanie w tym zakresie.
 • zobaczcie jakie spamy rozsyłaja
  "Szanowni Państwo,

  uprzejmie przypominamy o jutrzejszej wizycie windykatora terenowego w Państwa miejscu zamieszkania. Ze względu na brak możliwości polubownego rozwiązania sprawy Państwa zadłużenia, w dniu jutrzejszym z godzinach południowych odwiedzi Państwa nasz windykator terenowy i oszacuje możliwość spłaty należności głównej, oraz naliczonych do dnia dzisiejszego odsetek karnych. Przypominamy, że zgodnie z naszym regulaminem, windykatorów terenowy nie ma prawa pobierać od Państwa jakichkolwiek opłat czy rat. Wszelkie wpłaty dotyczące Państwa zadłużenia, prosimy kierować na konto bankowe firmy windykacyjnej. Dotyczy to również opłaty za wizytę windykatora terenowego ( 250 zł ), która zostanie doliczona do Państwa zadłużenia.

  Prosimy o udostępnienie windykatorowi informacji o realnej możliwości spłaty zadłużenia, jednocześnie informujemy, że w przypadku nie zastania przez windykatora w powyższym terminie osób decyzyjnych w sprawie uregulowania Państwa należności, sprawa zostanie niezwłocznie przekazana do rozpatrzenia przez sąd rejonowy właściwy dla siedziby naszej spółki. "

  Dokładnie takiego maila otrzymał w tamtym tygodniu Pan Marek od firmy windykacyjnej.

  Pan Marek zadzwonił do Centrum Ochrony Dłużnika (COD) i opisał swoją sytuację. Wyjaśnił, że wielokrotnie chciał się dogadać w sprawie spłaty długów, jednak proponowane przez niego kwoty były wyśmiewane przez pracowników windykacji. Jeden z doradców oddłużeniowych COD - Jarosław - wyjaśnił Panu Markowi, co w takiej sytuacji można wynegocjować, oraz obliczył o ile szybciej spłaci swoje długi korzystając z pomocy COD.

  Pan Marek zdecydował się na usługę oddłużania, za którą zapłacił 399 zł. Ponad połowa tej kwoty zwróciła mu się w ciągu 2-ch godzin. W jaki sposób?

  Wystarczył jeden telefon naszego prawnika do firmy windykacyjnej, aby odwołać wizytę windykatora. W ten sposób Pan Marek natychmiast uniknął 250 zł opłat ( tyle kosztowałaby wizyta windykatora w jego domu ) i zapewne zaoszczędził sporo nerwów związanych z takimi odwiedzinami.

  W tym momencie prawnicy COD negocjują z windykacją nowe warunki spłaty zadłużenia. Wszystko jest na dobrej drodze do tego, aby Pan Marek od przyszłego miesiąca zaczął spłacać swoje należności w dogodnej dla siebie formie. Oczywiście, kiedy tylko uda się wynegocjować spłatę zobowiązania na warunkach Pana Marka, prawnicy COD zaczną czyścić rejestr BIK. W ten sposób Pan Marek już nigdy nie będzie uważany za niesolidnego klienta.

  Jeżeli i Ty chcesz pozbyć się swoich długów, nieprzyjemnych sytuacji z windykacją i komornikami włącznie, oraz uniknąć dodatkowych opłat - na przykład za wizyty windykatorów, skontaktuj się już teraz z doradcą oddłużeniowym COD pod poniższym linkiem

  Wypełnij wniosek o kontakt w sprawie oddłużania klikając tutaj »


  Zrobimy wszystko aby Ci pomóc!

  Pozdrawiamy,
  zespół Centrum Ochrony Dłużnika
 • @alahinc 14:38:23
  I po co tak bezczelnie robicie ludzi w konia ? Żadna firma windykacyjna nie ma prawa do naliczania jakichkolwiek kwot za "wizytę" windykatora. O tym zdaje sobie sprawę każdy średnio rozgarnięty człowiek. Mówi się o windykatorach, że są "hienami", ale takie oszukiwanie ludzi w podbramkowej sytuacji życiowej to przesada. Co niby możecie zrobić? Możecie co najwyżej negocjować w imieniu dłużnika. To może zrobić dowolny prawnik za połowę tej kwoty, którą proponujecie.
  I jestem też ciekaw w jaki niby sposób "czyścicie" BIK ? Kolejna bzdura.
 • @Trubadur 19:44:07
  Co za głupoty wypisujesz. Doliczać to sobie mogą i co z tego ? Nie do wyegzekwowania. Nie wiem jakie sądy to "klepią" ? Niby na jakiej podstawie? A jak by przychodzili codziennie i doliczali sobie 100 zł, albo nie... 1000 zł - w końcu co za różnica.
  Takie rzeczy sądy też "klepią" ?

  Sam się klepnij - wiesz gdzie.
  Odnoszę wrażenie, że służbowo to robisz z siebie ostatniego naiwnego, który w każdą zasłyszaną głupotę wierzy.
 • Mnie ten psEudo sąd załatwił gdy leżałem niczego nieświadomy w szpitalu!!!!
  Na wnioskek handlarzy długami z Debts Trading. Nb. wczoraj panienka stamtąd dzwoniła i straszyła mnie, konsekwencjami jesli nie zechcę jej wysłuchać - czy to aby nie jest karalne? No i ten e-sąd przyznał prawo dościągnięcia ze mnie skóry czyli ok. 8000 zł za rzekomo nie zapłacona ostatnia chyba rate kredytu w wysokości ok. 300 zł sprzed 12 lat !!!!!!!!!!!!!!!

  Co sądzic o tym e-sądzie? Gdzie prawo do pozwanego do świadomości postepowania przeciwko niemu i obrony? Co sądzić o handlarzach z Debts trading? Co sądzić o komorniku z Wołomina, który był tak "mądry", że zajał mi 2 wynagrodzenia w wysokości 100% !!!! I choc wszyscy prawnicy przyznawali mi rację to o mało nie doprowadził mnie do smierci głodowej, ponadto ja po powaznym wypadku potrzebowałem pieniądze na drogie leczenie, czym stworzyli wszyscy (!) zagrożenie zdrowia i zycia - KK(?). Co mam sądzić o tym kraju? Po cholere Dziadek i 2 bracia walczyli w Powstaniach Śląskich o polskość Śląska, jeśli teraz w takim syfie przyszło ich wnukowi zyć!!!!
 • @Poszkodowany 05:13:44 Post scriptum
  Oczywiście nie musze dodawać, że:
  1. nikt nie raczył mi udowodnic, przesłac dokumentacji, ze ja naprawdę jestem coś winny, a przede wszystki, że rzekomo nie zapłacona 1 rata (pomyłka mogła mi sie przytrafić) nie przedawniła sie,
  2. gdy zawiadomiłem prokurature o popełnieniu przez komornika z Wołomina przestepstwa prokurator z Wołomina (a jakże) umorzyl sprawe. Wołomin is Wołomin...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY