Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 1811 komentarzy

Oko sieci

Molier - pragmatycznie w polityce i gospodarce

Jeśli E-SĄD osądził cię błyskawicznie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O czym dowiedziałeś się z egzekucji komorniczej, to jasne jest, że nie zachwyciłeś się postępem i nie poczułeś przynależności do elitarnej grupy postępowców oraz nie wprawiła cię w podziw sprawność naszego państwa.

 Jeśli E-SĄD osądził cię błyskawicznie…

 

O czym dowiedziałeś się z egzekucji komorniczej, to jasne jest, że nie zachwyciłeś się postępem i nie poczułeś przynależności do elitarnej grupy postępowców oraz nie wprawiła cię w podziw sprawność naszego państwa.  A przecież E-SĄD to postęp w czystej formie.

 

Teraz masz kilka wyjść:

 1. zapłacić bez szemrania - łatwizna
 2. dowiedzieć się, co to za dług; to jest skomplikowane, ale pouczające. W wezwaniu komorniczym widnieje, jako wierzyciel firma, której nie znasz i u której żadnych długów nie zaciągałeś. Tak, to jest firma windykacyjna – w dynamicznym stadium rozwoju, jako spółka z o.o. lub już S.A.  Ale w dalszym ciągu nie wiesz, o jaki dług chodzi. I teraz właściwa edukacja -  piszesz maila do E- Sądu, żeby dał ci kody do twoich spraw. W ciągu 2 dni dostajesz a maila. No, ale ten rodzaj kodu pozwala ci zajrzeć w postanowienia sądu, ale dalej  nie wiesz, co to za dług, bo powód to firma windykacyjna. Aby zajrzeć w dokumenty procesowe potrzebny ci jest inny kod. Teraz musisz wystąpić pismem do E-Sądu, żeby ci takie kody udostępnił – podajesz numer sprawy. I w ciągu 2 tygodni dostajesz pismo i masz wgląd, o co chodzi. Dowiadujesz się, ze w 2006r. jak sprzedałeś samochód, to nie zawiadomiłeś ubezpieczyciela (albo zawiadomiłeś, a ubezpieczyciel nie odnotował  zawiadomienia) i on ci naliczył składkę OC.  No i w tym roku t.j.2012r masz ją spłacić z odsetkami firmie windykacyjnej, gdyż ona kupiła ten dług. A ponieważ nie wniosłeś sprzeciwu na nakaz (przeterminowanie wierzytelności), bo nie zostałeś zawiadomiony, że taka sprawa przeciwko tobie się toczy, to dalej poszło jak z płatka i masz komornika.
 3.  jak już dotarłeś do dokumentów finansowych (faktury, na które powołuje się windykator), to możesz zaprotestować tzn. wnieść o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu na nakaz podając jako powód brak wiedzy na temat toczącej się przeciwko tobie sprawie (dołączyć należy zaświadczenie o zameldowaniu) oraz sprzeciw na nakaz (oba pisma jednocześnie).
 4. Czekasz na postanowienia E-Sądu. Pewnie będą błyskawiczne zgodnie ze strategią działania E-Sądu…

 

I możliwe, że w taki właśnie sposób w ciągu 2 lat jest 4 miliony spraw w E-Sądzie.

Te wszystkie pozwy o przywrócenie terminu, sprzeciwy, zarządzenia sądu mogą wygenerować całkiem przyzwoity wynik.

 

Ciekawe ile taki system może wytrzymać zanim całkowicie się zatka i stanie niewydolny?

Więcej; //wgospodarce.pl/artykuly/908-jesli-e-sad-osadzil-cie-blyskawicznie

KOMENTARZE

 • admin
  dobre zdjęcie:)
  Dzięki.
 • Dokładnie o to chodzi!
  Też się z tym spotkałem dwa razy.
  Dwa lata wyjęte z życiorysu i kilkadziesiąt pism procesowych, dzięki za nagłaśnianie tego kurestwa,
  Szczęść Boże
 • @panMarek 12:41:19
  Szczęść Boże
 • Autorka
  Wnosząc sprzeciw do e-sądu nie ma potrzeby posiadać wiedzy co to za wierzytelność. To powód (firma windykacyjne, fundusz sekurytyzacyjny i inne) mają obowiązek wykazać ponad wszelką wątpliwość o istnieniu wierzytelności którą dochodzą pozwem.

  Art. 505(35) kpc. Sprzeciw od nakazu zapłaty nie wymaga uzasadnienia i przedstawienia dowodów, jednak w sprzeciwie pozwany powinien przedstawić zarzuty, które pod rygorem ich utraty należy zgłosić przed wdaniem się w spór, co do istoty sprawy. W pozostałym zakresie przepisu art. 503 § 1 zdanie drugie nie stosuje się.
  Art. 505(36). § 1 kpc. W razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc w całości, a sąd przekazuje sprawę do sądu według właściwości ogólnej.
 • @Schoppenka 13:43:51
  dzięki za komentarz.
  W sprzeciwie od nakazu zapłaty rzeczywiście podałam być może na wyrost, ze trzeba powołać sie na dokumenty, wobec których się wnosisz sprzeciw.
  Z Twojego postu wynika, że wystarczy podać tylko kwotę?
 • @Molier 14:08:05
  Temat dość dokładnie został opisany i "rozebrany na czynniki pierwsze" na forum www.nadziejazadluzonych.pl Zapraszam.
 • @Schoppenka 13:43:51
  Masz oczywiście rację tyle, że w sądzie wygląda to zupełnie inaczej a tej wiedzy widzę, że już nie posiadasz.
  Żeby się wyplątać z tak spreparowanego gówna nie pomagają nawet dowody materialne w postaci dokumentów, zapewniam. Dla przykładu zawarcie umowy (wbrew k.c.) jest traktowane jako wejście na stronę internetową takiego oszusta na której jest gdzieś ukryty regulamin który w domyśle wchodzący powinien przeczytać a przeczytanie wg sadu jest tożsame z zawarciem umowy. To jeden z ich "patentów" ale też są tysiące podobnych bolszewickich chwytów,
  Szczęść Ci Boże
 • @panMarek 23:29:55
  tak, o to dokładnie chodzi. Dlatego też, żeby się zabezpieczyć przed takim "sądzeniem" nigdy nie dość papierów!
  W moim poście, chciałam pokazać, jak przeróżni cwaniacy wykorzystują prawo, żeby wykorzystać normalnego człowieka, a sad im w tym pomaga. A wszystko zgodnie z prawem! Czasami to sobie myślę, że to nawet nie sądu wina, że tak się ma prawo w Polsce, tylko naszych reprezentantów w sejmie, którzy ustaw produkują na tony. I w tym bezhołowiu nikt juz nie wie o co chodzi. Może to w myśl zasady, ze w mętnej wodzie lepiej się łowi?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY